استفاده از صندلی ماساژور در بارداری
۱۱ تیر

بسیاری از بانوان از استفاده صندلی ماساژور هنگام بارداری مطمئن نیستند.

آیا استفاده منظم از صندلی ماساژور باعث آسیب به مادر یا جنین می شود؟

بارداری استرسهای زیادی را برای هر کس که می خواهد مادر شود به همراه می آورد. آراستگی موها ، داشتن یک پدیکور ناخن ، و ماساژ گرفتن می تواند  راهکاری برای مقابله با استرسهای شدید باشد. با این حال بسیاری از زنان از ایمن بودن استفاده ی صندلی های ماساژور هنگام بارداری در شگفت هستند.

استفاده از صندلی ماساژور در بارداری

صندلی ماساژور چیست ؟

 صندلی های ماساژور اساسا در تلاشند که حرکات و تکنیکهای استفاده شده به وسیله ماساژ درمانگرها را شبیه سازی کند. تعداد زیادی از صندلی های ماساژورهای کارا از حرکات ماساژ سوئدی و شیاتسو استفاده می کنند. صندلیهای ماساژور شیاتسو از حرکات چرخشی،دورانی،نوازشی،فشاری ومکشی استفاده می کنند تا تنش را در بخشهای مختلف بدن از بین ببرند. صندلی های ماساژور سوئدی از ضربه های سبک طولانی مدت و حرکات مالشی برای افزایش گردش بهتر خون به علاوه تسکین استرس و تنش استفاده می کند.

اجزای اصلی صندلی های ماساژور چه چیزهایی هستند ؟

سه جزء اصلی از صندلی های ماساژور وجود دارند : موتور ، گره ها و غلطکها ، و مکانیزم کنترل کامپیوتری.

 • موتور حرکات گره و غلطکها و تنظیمات صندلی را به جریان می اندازد.
 • گره ها و غلطکها حرکات ماساژ را در نقاط خاصی فراهم می کند.

این اجزا مناطق خاصی از بدن را مورد هدف قرار می دهند و در اشکال و سایزهای متنوع ایجاد می شوند. کاربران می توانند گره ها و غلطکها را بنا به نوع آنها تنظیم نمایند.

 • کامپیوتر به طور خودکار ارتفاع و عرض کاربران را تنظیم می کند. و باعث گرم شدن گره ها می شود که این مورد زمانی که صندلیهای ماساژور هنگام بارداری مورداستفاده قرار می گیرد اهمیت دارد.

توصیه پزشکان درباره ماساژگرفتن هنگام بارداری چیست ؟

تعداد بیشماری از مطالعات نشان داده که ماساژ بو استفاده از صندلی های ماساژور برای خانمهای باردار می تواند موثر واقع شود. کلینیک مایو گزارش می دهد که ماساژ می تواند دردهای پشت را طول بارداری تسکین دهد. مزایای دیگری که ماساژ فراهم می کند شامل موارد زیر است :

 • کاهش استرس و عصبانیت
 • کمک به مشکلات گوارشی
 • کاهش موارد بی خوابی
 • کاهش سردرد
 • کاهش علائم مرتبط با افسردگی
 • کمک به دردهای پشت
 • کمک به مقابله با دردهای مرتبط با فیبرومیالژیا و دیگر موارد

استفاده از صندلی ماساژور در بارداری

آیا این صندلیهای ماساژور در دوران بارداری مطابق نظرات پزشکان ایمن است ؟

ساده ترین راه برای زنان باردار برای گرفتن ماساژ استفاده از صندلیهای ماساژور است. زمانی که شما با خطرات و ریسکهای مرتبط با صندلی ماساژور آگاه هستید و از اقدامات ایمنی مناسب استفاده کنید هیچ دلیلی وجود ندارد که استفاده از صندلیهای ماساژور برای شما مضر باشد.

سوالاتی که هنگام استفاده از صندلی ماساژور ممکن است پیش آید :

آیا ارتعاشات می تواند سلامت جنین را به خطر بیندازد؟ بانوان زیادی از خودشان می پرسند آیا نشستن بر روی صندلیهای ماساژور ایمن است ؟ آیا نگران هستید که ارتعاشات به جنین یا رشد جنین آسیب برساند ؟

ارتعاشات صندلی ماساژور چیزی بیشتر ازیک پیاده روی سریع نیست شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این قبیل ارتعاشات باعث آسیب به جنین شود.

آیا گرفتن هرگونه ماساژ منجر به نابودی جنین می شود؟

نگرانی متداول دیگری که وجود دارد این است که آیا استفاده از صندلیهای ماساژور می تواند باعث سقط جنین شود. هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد که ارتعاشات صندلی ماساژور پیش از زایمان باعث سقط جنین شود. علائم خطرات بارداری در هفته ششم مشابه هفته ی سی و نهم بارداری است. با این وجود هیچ تحقیق علمی ثابت نکرده که استفاده از صندلی ماساژور یا گرفتن ماساژ باعث تحریک دردهای زایمان شود.

آیا ماژولهای گرمایشی به کار رفته در صندلی های ماساژور خطرناک هستند ؟

بسیاری معتقدند که اگر شما از ماژولهای گرمایشی استفاده کنید این کار می تواند باعث ایجاد تب(هیپرترمی ) شود که می تواند اختلالات مادرزادی ایجاد کند. پزشکان استفاده از صندلی های ماساژور را برخلاف سونا یا حمام آب داغ برای زنان باردار خصوصا در ماه های اولیه بارداری پیشنهاد می کنند. ماژولهای حرارتی به کار رفته در صندلی های ماساژور به طور مستقیم ماهیچه های شما با حتی پشت شما را وقتی روی صندلی ماساژور نشسته اید گرم می کند.

مقدار گرمای تولید شده به وسیله ی صندلیهای ماساژور باعث افزایش دمای بالا تنه ی شما نمی شود به خصوصا مناطقی که حتمال برافروخته شدن دارد.

 • میدانهای الکترو مغناطیسی صندلی ماساژور نمی تواند به بچه آسیب برساند.
 • لوازم و سایر دستگاه های الکترونیکی به طور مداوم هنگام استفاده میدان مغناطیسی تولید می کنند.
 • متخصصان پزشکی اغلب از میدانهای مغناطیسی برای اهداف شفا و درمان استفاده می کنند.

برخی از تولید کنندگان صندلی های ماساژور ، صندلی ها را با میدان مغناطیسی درمانی که به طور صریح داخل صندلیها تعبیه شده به فروش می رسانند. با این حال هیچ مطالعه ی اخیر نشان نمی دهد که میدان مغناطیسی صندلیهای ماساژور باعث صدمه به جنین شود. و هیچگونه تاثیر منفی بر روی لایه ماهیچه ، بافت و چربی که بدن بچه را احاطه کرده و همچنین اجزای داخلی ندارد.

اگر قصد خرید صندلی ماساژور با برندهای مختلف دارید با متخصصان ما در بازرگانی آرامش پارس عرب زاده تماس گرفته و از قیمت صندلی های ماساژور ما اطلاع پیدا کنید. بازرگانی آرامش پارس عرب زاده دارای انواع صندلی ماساژور ارزان قیمت و با کیفیت بالا می باشد.

 

دیدگاه بگذارید