فواید درمانی صندلی ماساژور
۱۲ تیر

دانشکده پزشکی آمریکا و انجمن بیماریهای آمریکا استفاده از ماساژ را به عنوان راهی جهت کاهش دردهای مزمن توصیه می کنند. در این مقاله درصدد هستیم فواید درمانی صندلی های ماساژور را توضیح دهیم . ماساژورهای حرفه ای از تکنکیهای خاصی جهت کار با عضلات آسیب دیده استفاده می کنند.

فواید استفاده از صندلی ماساژور چیست؟

ماساژورهایی که با موتور هدایت می شوند  صندلی های ماساژور تعداد زیادی از تکنیکهای ضربه ای پایه ای را اجرا می کنند که یک درمانگر حرفه ای از آنها استفاده می کند که این صندلیهای ماساژور هر زمان که بخواهید در منزل در دسترس و قابل استفاده است. اگر شما آسیب دیدگی مانند کشیدگی ماهیچه یا کشیدگی عضلات پشت داشته باشید درمانهای فوری شامل مصرف داروهای ضد درد یا استفاده از یخ و اجتناب از فشارتنها برای یک یا دو روز اثرگذار است.

فواید استفاده از صندلی ماساژور در تسکین درد چیست؟

دردهای های مداوم نشان می دهد که شرایط سلامتی بدن مانند آتریت یا مشکلات دیسک گردنی باید توسط پزشک ارزیابی شود و ممکن است درمانی شامل ماساژ برای رفع اسپاسم و درد نیاز باشد. و برای فرآیند ماساژ می توانید از صندلی های ماساژور ارزان قیمت استفاده نمائید.ماساژ به تسکین درد عضلات کمک می کند بدن را ریلکس و تنش را کاهش می دهد. برخی بر این باورند که بعضی از تکنیکهای ماساژ سطح سلامتی بدن را افزایش می دهد مانند بهبود در هضم ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، تسکین سردرد ، تحریک سیستم گردش خون و همچنین می تواند تا حدودی افسردگی جزئی را کنترل نماید.

فواید درمانی صندلی ماساژور

پنج مزیت تاثیر گذار فوری بر سلامت انسان هنگام استفاده از صندلی ماساژور وجود دارد :

  • استفاده از صندلی ماساژور باعث همتراز کردن ستون فقرات و کاهش فشار به اعصاب می شود. صندلی ماساژور خوابیده فشاربه ستون فقرات را در یک جهت افقی کاهش می دهد. عصبهای اصلی از طریق ستوان فقرات به سمت قسمتهای مهم بدن شامل دستها ، پاها، انگشتان دست و پا انتقال پیدا می کنند. تنش در ستون فقرات یا مهره های ناهموار، می تواند عصبها را فشرده کند.از انجا که عضلات به ریلکس شدن مهره ها کمک می کند ، ستون فقرات کشیده می شود ومهره ها راستای طبیعی خود را از سر می گیرند. زمانی که عصبهای آسیب از بار فشار آزاد می شوند عصبها به راحتی از ستون فقرات به سمت سایر اندام ها جریان پیدا می کنند.
  • صندلی های ماساژور عضلات شما را ریلکس می کند و به شما کمک می کند وضعیت و احساس خوبی داشته باشید. صندلی های ماساژور ماهیچه ها را با استفاده از چند تکنیک خاص در جهت تکسین درد مورد هدف قرار می دهد. با ریلکس شدن عضلات ناهماهنگی اندام ها اصلاح می شود. عضلات ریلکس شده اجازه می دهد که بدن با پویایی فزاینده ای تحرک یابد. با توجه به تمایل طبیعی بدن به کاهش درد از مجموعه عضلات دیگر کمک میگیرد که این کار باعث فشار و استرس ناخواسته به ماهیچه های مجاور و رباطهای صلیبی می شود. به عنوان مثال جراحت در ناحیه ران ممکن است موجب شود شخص ناچار به نشستن به فرم یک طرفه برای کاهش فشاردر آن ناحیه آسیب دیده شود. این کار باعث می شود که عضلات در قسمت پایینی ستون فقرات وزن نابرابر را تحمل کنند. عضلات گردن و شانه ممکن است به واسطه ناهماهنگی یا تحت تاثیر فشار وزنی که در پایین ستون فقرات گنجانده شده تحت فشار قرار گیرند ، بعد از یک جلسه استفاده از صندلی های ماساژور بسیاری از افراد احساس می کنند که وضعیت و تعادلشان بهبود یافته است. 
  •  استفاده از صندلی های ماساژور استرس را کاهش می دهد . استرس فقط سلامت روحی و روان را تحت تاثیر قرار نمی دهد بلکه تاثیر فیزیولوژیکی هم بر سلامت بدن انسان دارد استرس ممکن است باعث بیخوایی یا کاهش اشتها و یا افزایش فشار خون شود. تسکین استرس سطح کورتیزول رادر جریان خون کاهش می دهد که این کار کمک به کنترل فشار خون می کند.
  •  استفاده از صندلی ماساژور سیستم گردش خون شما را بهبود می بخشد. افزایش گردش خون باعث علاج بیماریها و بهبودی می شود. خون اکسیژن و مواد مغذی را به سلولها و اندام های بدن منتقل می کند و سموم بدن را دفع می کند انقباضات می تواند جریان خون را محدودتر کند با ریلکس شدن عضلات خون در بافت ها و اندام ها جریان پیدا می کند  کلینیک مایو گزارش می دهد که بعضی از مطالعات نشان داده که سیستم ایمنی بدن با استفاده از ماساژ تقویت می گردد.
  •  استفاده از صندلیهای ماساژور ترشح اندروفین در بدن را تحریک می کند اندورفین ها ناقل های عصبی هستد که به کاهش احساس درد و کاهش اثرات استرس  کمک می کنند اندروفینها احساس خوشآیندی در انسان ایجاد می کنند همچنین عملکرد سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهند. مطالعات نشان داده است که ماساژ باعث تحریک و ترشح اندروفین ها در بدن می شود.فواید درمانی صندلی ماساژور

چنانچه قصد خرید انواع صندلی ماساژور دارید جهت دریافت قیمت انواع صندلی های ماساژور محصولات با  با مشاوران و متخصصان مستقر در بازرگانی آرامش پارس عرب زاده تماس بگیرید و بازرگانی آرامش پارس عرب زاده مجهز به انواع صندلی ماساژور با کیفیت بالا و ارزان قیمت می باشد.

 

 

دیدگاه بگذارید