WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما برای پاسخگویی به سوالات شما در اینجا هستند. از ما چیزی بپرسید!
سلام ، چگونه می توانم کمک کنم؟

صندلی ماساژ

خبرنامه

در این مقاله تاثیر استفاده از صندلی های ماساژور به طور جامع توضیح داده شده است.

صندلی ماساژور در تسکین درد چه تأثیری دارد؟

یک ماساژ خوب می‌تواند تأثیر شگفت انگیزی در تسکین تنش و درد پشت داشته باشد اما یک ماساژ درمانی همیشه راحت یا در دسترس نیست. درحالی‌که هنوز بهتر است از یک ماساژ درمانگر مجوز دار استفاده کنید یک دستگاه ماساژ جایگزین الکترونیکی موجود است که می‌تواند بعضی از مزایای لمس انسان را فراهم کند، نام این محصول صندلی ماساژور است.

اکثراً معتقدند که صندلی ماساژ آیتم‌های لوکس دارند یک صندلی ماساژور قطعاً همواره برای استفاده یا حتی تسکین درد پشت مورد نیاز نیست. اگرچه برای اغلب مزایایی که صندلی ماساژور فراهم می‌کند ممکن است مقرون به صرفه نباشد.

مزایای ماساژ درمانی و صندلی‌های ماساژور

متد صحیح در ماساژ می‌تواند یک نقش حیاتی در تسکین دردهای پشت ایفا کند. به طور مشابه یک صندلی ماساژور خوب برای اندازه گیری تسکین درد و آرامش طراحی شده است اما بدون نیاز به تعامل فرد با فرد. ماساژ اختصاصی در خانه همراه با راحتی و کارایی زمان به عنوان دلایلی هستند که چرا بعضی افراد ترجیح می‌دهند صندلی ماساژور را به طور بالقوه جهت تسکین درد پشت انتخاب کنند. در این راستا صندلی ماساژور ارزان قیمت گزینه‌ی ایده آلی محسوب می‌شود.

تحقیق‌های فراگیری نشان داده که سه دلیل اساسی وجود دارد که چرا ماساژور استفاده از صندلی ماساژور سودمند است:

 

 • ماساژ جریان خون وریدی و لنفاوی را بهبود می‌بخشد. دست‌کاری ماهیچه‌ها جریان خون را افزایش می‌دهد. افزایش جریان خون باعث گردش و جذب عناصر غذایی در ماهیچه‌ها و بافت‌ها می‌شود. افزایش گردش خون لنفاوی سموم را از این مناطق حذف می‌کند و همزمان این مناطق را احیا می‌کند.
 •  
 • استفاده از صندلی ماساژ تنش‌ها را کاهش و انعطاف پذیری را افرایش می‌دهد. استفاده مداوم از صندلی ماساژور کمک می‌کند ماهیچه‌های سست و فشرده شده تقویت شود. مسائل مربوط به کشش و سایش عضلات نیز همچنین تسکین می‌یابد.
 •  
 • اندورفین‌ها مواد شیمیایی هستند که درون بدن احساس خوبی ایجاد می‌کنند که افزایش سطح آنها نتایج مثبتی را به همراه دارد. در بین مزایای دیگر افزایش سطح اندورفین با بهبود سریع‌تر کاهش درد و عصبانیت مرتبط است.
 •  
 • استفاده از صندلی‌های ماساژور از لحاظ فیزیکی و هم روانی به منظور کاهش علائم متداول درد پشت کمک می‌کند از طریق مطالعه‌ی بدن انسان، تجزیه و تحلیل بازخورد طرح‌های بسیاری از صندلی‌های ماساژور با هدف دستیابی به مزایای مشابه توسعه یافته‌اند.

 

ریسک‌ها و احتمالات بالقوه استفاده از صندلی ماساژور چیست؟

 

به طور کلی ماساژ گرفتن و استفاده از صندلی ماساژور بی خطر و یا درواقع ریسک خطر پایینی دارد. عمدتاً موارد منع مصرف مرتبط با استفاده از صندلی‌های ماساژور به طور خاص وجود ندارد. در کل هر گونه موارد منع مصرف ماساژ درمانی به هنگام استفاده از صندلی ماساژور باید در نظر گرفته شود.

 

موارد منع مصرف در ماساژ درمانی و استفاده از صندلی ماساژور شامل موازد زیر می‌باشد:

 

 • بیماری پوستی عفونی
 • بثورات
 • زخم‌های عمیق
 • بلافاصله پس از جراحی
 • سابقه تشکیل لخته‌های خون و یا در صورت استفاده از رقیق کننده‌های خون
 • عوارض خونریزی مانند فلبیت یا رگ‌های واریسی
 • آسیب‌های التهابی
 • مناطق خونریزی یا آسیب بافتی سنگین
 • در صورت وجود پیچ خوردگی (رگ به رگ شدن) یا شکستگی‌های اخیر
 • بلافاصله پس از شیمی درمانی یا پرتودرمانی
 • پوکی استخوان (با احتیاط استفاده کنید)

 

چه مواردی در هنگام خرید صندلی ماساژور باید در نظر گرفته شود؟

یک صندلی ماساژور یک سرمایه گذاری بزرگ می‌تواند باشد بنابراین قبل از خرید صندلی ماساژور انجام کمی تحقیق در مورد یافتن صندلی ماساژور ارزان مهم است.

وقتی که تصمیم به تهیه صندلی ماساژور می‌کنید هر فرد نیازها و بودجه‌های متفاوتی دارد. بنابراین ضروری است که برخی از سؤالات را از خود بپرسید تا اطمینان حاصل کنید که یکی از انواع صندلی‌های ماساژوری که مناسب نیازهای شما است پیدا کنید.

 

صندلی ماساژور را کجا می‌خواهید قرار دهید؟

 

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این است که آیا فضای کافی برای صندلی ماساژور دارید و صندلی ماساژور را کجا می‌خواهید قرار دهید.
صندلی ماساژور می‌تواند بزرگ باشد به همین دلیل اغلب در اتاق خواب یا دفتر کار جا ساز می‌شوند.
اگرچه ممکن است فکر کنید که قرار گیری صندلی ماساژور در اتاق نشیمن ممکن است دید ممتاز و عالی داشته باشد اما دیگر افراد خانواده ممکن است احساس متفاوتی داشته باشند در مورد محل قرارگیری صندلی ماساژور با افرادی که مکان و فضا را شریک هستید به بحث بپردازید تا اطمینان حاصل کنید که محل مناسبی جهت تعبیه صندلی ماساژور در نظر گرفته شده است.

اگر تنها مکانی که به توافق رسیدید که صندلی ماساژور را در گوشه اتاق‌خواب یا در دفتر کار منزلتان قرار دهید شما قطعاً می‌توانید از صندلی ماساژور در مکان تعبیه شده استفاده کنید.

اگر شما تمایل دارید که یک صندلی ماساژ به حالت خوابیده استفاده نمایید شما نمی‌توانید پشت صندلی را نزدیک دیوار قرار دهید.

قبل از انتخاب صندلی ماساژ میزان فضای موردنیاز را در ذهن خود تخمین بزنید فروشندگان صندلی ماساژور باید قادر باشند به شما بگویند که چه میزان از فضای اتاق را برای قرار دادن صندلی ماساژور به حالت خوابیده نیاز دارید تمام راهکارها، اطلاعات و هر چیزی مرتبط با مدل خاصی از صندلی ماساژور که علاقه‌مند هستید در فضای مدنظر خود تعبیه کنید در اختیار شما قرار دهند.

اگر شما فضای کافی ندارید شاید در نظر داشته باشید که ماساژور قابل‌حمل کوشین را خریداری کنید اگرچه به اندازه‌ی صندلی‌های ماساژور قدرتمند نیستند اما این نوع ماساژورها می‌توانند در هر نوع صندلی مستقر شوند خارج شوند یا در صورت عدم استفاده انبار شوند.

صندلی ماساژور چه ویژگی‌هایی دارد؟

صندلی‌های ماساژور اغلب ویژگی‌های بسیار زیادی دارند اما در واقعیت مردم تنها از تعداد محدودی از ویژگی‌های صندلی‌های ماساژور استفاده می‌کنند.

اگر تمایل دارید تنش ماهیچه‌ای در بخش‌هایی از بدن خود داشته باشید. در این صورت شما صندلی ماساژوری نیاز خواهید که یک ماساژ خاص و خوب در آن نقاط برای شما انجام دهد. به عنوان مثال برخی از صندلی‌های ماساژور ، کیسه‌های هوا را در ناحیه پا و انگشتان گسترش می‌دهند.

برخی دیگر ران و نشیمن گاه را درگیر می‌کنند.

شاید شما بخواهید که شدت و فشار ماساژ را مقایسه کنید. تعدادی از صندلی‌های ماساژور ماساژ قوی در اختیار شما قرار می‌دهند به‌طور مشابه برخی صندلی‌های ماساژور دیگر از فشارهای سبک‌تری استفاده می‌کنند.

اگر در نظر دارید که روی یک صندلی ماساژور سرمایه‌گذاری کنید واقعاً بهتر است برای فردی به مدت ۱۵ دقیقه مورداستفاده واقع شود تا اطمینان حاصل کنید که فشار و تناسب آن مورد طبع است.

برخی از صندلی‌های ماساژور به شما اجازه می‌دهند که شدت ماساژ را افزایش یا کاهش دهید

اگر شما به ضربه‌ها یا سلسله حرکات ماساژ خاصی علاقه‌مند هستید و اگر صندلی ماساژور را با افراد دیگر به اشتراک می‌گذارید ممکن است در نظر داشته باشید صندلی‌های ماساژوری استفاده کنید که به شما اجازه دهد سلسله مراتبی از ماساژ را ذخیره کنید این بدان معنی است که هر دفعه نیاز نیست شما سلسله عملکرد صندلی ماساژور را مجدداً برنامه‌ریزی کنید.

 

چه کسانی از صندلی ماساژور استفاده می‌کنند؟

 

اغلب صندلی‌های ماساژور برای افرادی با قد تقریبی ۵ و ۱۰ فوت طراحی‌شده است. اگر شما به طور قابل توجهی بلندتر یا کوتاه‌تر از ۵ و ۱۰ فوت هستید ضروری است که صندلی ماساژور را در حالت تست درایو قرار دهید. به‌طور مثال اگر قد شما ۵ و ۳ فوت است غلتک‌های عقب تقریباً ۷ اینچ بالاتر از شما خواهد بود که این به این معنی است که صندلی ماساژور می‌تواند پشت و گردن شما را ماساژ دهد.

ممکن است نیاز باشد که شما از پد کنترل به‌صورت دستی جهت تنظیم موقعیت غلتک‌ها و برآمدگی‌ها در زمان استفاده از صندلی ماساژور استفاده کنید. که این کار ممکن است باعث نارضایتی کاربر شود تعدادی از مدل‌های صندلی ماساژور مثل مدل‌های پاناسونیک به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که به‌طور خودکار با لمس بالای شانه کاربر قد آنها را تنظیم می‌کنند.

هر فردی که صندلی ماساژور استفاده می‌کند باید بررسی کند که ارتفاع صندلی، صندلی ماساژور راحت باشد.

برای خرید صندلی ماساژور چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟

قیمت صندلی‌های ماساژور عموماً از چند صد تا چند هزار دلار برآورد می‌شود اما فقط بَنا بر قیمت به ارزیابی کیفیت آن اکتفا نکنید.

صندلی‌های ارزان قیمت ممکن است کارکرد مدنظر شما و کافی را داشته باشند. و این‌طور تصور نکنید که باید بالاترین مبلغ جهت خرید یک صندلی ماساژور باکیفیت پرداخت کنید. همه افراد از تمام قابلیت‌های مدل‌های باقیمت بالاتر استفاده نمی‌کنند یا نیازمند آن نیستند موضوع یافتن صندلی ماساژور ارزان‌قیمت و مناسب برای شما است.

اگر یک صندلی ماساژور مازاد بودجه شما است شما می‌توانید یک ماساژ کوشین را تهیه کنید که این نوع ماساژورها در مغازه‌های کالاهای خانگی به فروش می‌رسند.

که این فروشگاه‌ها هم به‌صورت آنلاین وهم حضوری خدمات ارائه می‌دهند. اکثر مغازه‌ها دارای مدل‌های طبقه‌ای هستند که به شما اجازه می‌دهند برای اولین بار آنها را امتحان کنید.

ضمانت‌نامه صندلی‌های ماساژور چگونه است؟

از مدت زمان ضمانت‌نامه صندلی‌های ماساژور اطمینان حاصل کنید و اینکه تحقیق کنید این ضمانت شامل چه چیزهایی می‌شود. تضمین استاندارد باید قطعات و وضعیت حمل را تحت پوشش قرار دهد.

درنهایت اگر شما در حال بررسی جهت تهیه یک صندلی ماساژور هستید بهتر است در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید هیچ محدودیت در نوع و مدت‌زمان استفاده از صندلی‌های ماساژور برای شما وجود ندارد.

بازگشت به بالا